Ракавици со колоиден овес без талк со природен латекс 20/1
  • Ракавици со колоиден овес без талк со природен латекс 20/1
  • Ракавици со колоиден овес без талк со природен латекс 20/1

Ракавици со колоиден овес без талк со природен латекс 20/1

180 MKD120 MKD
без ДДВ: 102 MKD
Шифра на производ: 03
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Ракавици со колоиден овес со природен латекс, без талк. Се користат за заштита од биолошки агенти, од контакт со хемиски супстанции, соодветни се за користење при испитувања, терапии, дијагностички лабаратории, чистење, за фабрики за хемиска индустрија, преработка на храна.

Латекс ракавиците без талк, се обложени со специјална облога од колоиден овес, со хранливи и смирувачки својства, ја омекнуваат и хидрираат кожата на рацете, правејќи ги ракавиците совршени за чувствителна кожа. Уникатни ракавици кои ја штитат и хранат кожата на рацете.

 Придобивките од употреба на ракавици со колоиден овес се:

  •        Долготрајна хидратација
  •        Го поттикнува природниот баланс
  •        Заштитува од иритации и дерматитис, кои се често предизвикани од прекумерно користење на ракавици во случаи на атопична и чувствителна кожа.

Посебната облога овозможува лесна употреба, дури и на влажни раце и го минимизира ризикот од алергиски реакции. Отсуството на талк овозможува користење на ракавиците дури и кај луѓе кои страдаат од иритации предизвикани од алергии од талк или од чувствителна кожа.

Големини: С/М, М/Л

Пакување: 20 ракавици.

Производител: Rays S.p.A Italy

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Адреса

MЕЛС
Мелс Груп дооел
Бул. Партизански Одреди бр.82/2, лок.25
(трговски центар Антико, Карпош 4)
Скопје

Контакт

  • 078/431411
  • melsgroup@mail.com

Facebook

MЕЛС © 2019. UKION SHOPS