Ракавици без талк со алое вера 20/1

Ракавици без талк со алое вера 20/1

180 MKD120 MKD
без ДДВ: 102 MKD
Шифра на производ: 02
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Латекс ракавици без талк, со алое вера за еднократна употреба, не стерилни, обложени со полимер. Зелена боја, анатомска форма, одговараат на двете раце, текстурурана површина, засилен ластик кој спречува завртување. Посебната облога овозможува лесна употреба, дури и на влажни раце, и го минимизира ризикот од алергиски реакции. Отсуството на талк ги прави соодветни за  луѓе со чувствителна кожа. Се користат за заштита од биолошки агенти, од контакт со хемиски супстанции, соодветни се за користење при испитувања, терапии, дијагностички лаборатории, чистење, за фабрики за хемиска индустрија, преработка на храна. Соодветни се за користење во болници и дневни болници.Ракавиците имаат специјална облога од алое вера, со хранливи и смирувачки својства. Ја навлажнува, освежува и смирува  кожата. 

Алое вера овозможува:

 -Континуирано хидрирање на кожата;

              -Обновување на природниот баланс;

 -Спречува иритација и дерматитис, кои се често предизвикани од прекумерна употреба на ракавици, кај атопична и чувствителна кожа.

Големина: С/М, М/Л

Пакување: 20 ракавици.

Производител: Rays S.p.A Italy

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Адреса

MЕЛС
Мелс Груп дооел
Бул. Партизански Одреди бр.82/2, лок.25
(трговски центар Антико, Карпош 4)
Скопје

Контакт

  • 078/431411
  • melsgroup@mail.com

Facebook

MЕЛС © 2019. UKION SHOPS