Нитрилни ракавици без талк и без латекс 20/1
  • Нитрилни ракавици без талк и без латекс 20/1

Нитрилни ракавици без талк и без латекс 20/1

180 MKD120 MKD
без ДДВ: 102 MKD
Шифра на производ: 04
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Нитрилни ракавици за еднократна употреба, БЕЗ ЛАТЕКС, БЕЗ ТАЛК, нестерилни. Сина боја, анатомска форма, одговараат на двете раце, текстурурана површина, засилен ластик кој спречува завртување. Соодветни се за ракување и процесирање на храна, за медицински испитувања, дијагностика, во лаборатории, болници, амбуланти, за чистење, во хемиска индустрија, за работа со електроника. Заштитуваат од контакт со биолошки агенти, контакт со хемиски супстанции. Отпорни се на концентрирани детергенти, етер, фреон и јаглеводород. Благодарение на високата биокомпатибилност и ергономија, може да се користат и подолг временски период.

Големини: С/М, М/Л.

Пакување: 20 ракавици.

Производител:  Rays S.p.A Italy

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Адреса

MЕЛС
Мелс Груп дооел
Бул. Партизански Одреди бр.82/2, лок.25
(трговски центар Антико, Карпош 4)
Скопје

Контакт

  • 078/431411
  • melsgroup@mail.com

Facebook

MЕЛС © 2019. UKION SHOPS