Електрична турпија за стапала и нокти 2 во 1
  • Електрична турпија за стапала и нокти 2 во 1
  • Електрична турпија за стапала и нокти 2 во 1
  • Електрична турпија за стапала и нокти 2 во 1

Електрична турпија за стапала и нокти 2 во 1

1.490 MKD700 MKD
без ДДВ: 593 MKD
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Електричната турпија Роллов 2 во 1 е професионален, водоотпорен отстранувач на грубата и задебелена кожа на стапалата, а со додатокот за нокти овозможува дополнителна грижа за ноктите.Ја омекнува сувата, груба и задебелена кожа на стапалата и ги полира ноктите. Уникатните турпии со дијамантски кристали се вртат 360 степени, 40 пати во секунда, со 300 степени широчина на агол. Турпијата е дизајнирана за употребана нозе и раце, на сува или влажна кожа. Електричната турпија работи на батерии (2х 1,5 V AA), има копче за пуштање и запирање, безбеден прекинувач и заштитно капаче. Употреба:1.Отстранувачот на груба кожа: наместете го делот со турпијата и вклучете го. Турпирајте околу сувата и груба кожа. Може да се употребува и под вода (делот со батерии не смее да се потпоува во вода).За поголем и траен ефект на мека и негувана кожа,  се користи во комбинација со кремите за негување на стапала и ексфолијација на Everyrays.2.Додаток за нокти: Скратете ги ноктите по ваша желба, натопете ги во млака вода и потоа турпирајте со зелениот дел од додатокот за нокти, се додека не добиете мазна и рамна површина. Потоа, со белиот дел на додатокот исполирајте ги за целосна нега и сјај на вашите нокти. По секоја употреба, да се измие делот за турпирање на стапала и потоа да се чува на суво и чисто место, подалеку од дофат на деца. Мерки на претпазливост: Да не се употребува врз исчена или раскрвавена кожа. Доколку имате кожна болест, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба на електричната турпија.Пакувањето содржи:електрична турпија со додаток со дијамантски кристали за нега на стапала и додаток за нега на нокти, четка за чистење и две батерии.

Производител: Rays S.p.A Italy

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Адреса

MЕЛС
Мелс Груп дооел
Бул. Партизански Одреди бр.82/2, лок.25
(трговски центар Антико, Карпош 4)
Скопје

Контакт

  • 078/431411
  • melsgroup@mail.com

Facebook

MЕЛС © 2019. UKION SHOPS